Kolejne witraże zostaną odrestaurowane

Kategoria: Wydarzenia 2019

W dniu 17 kwietnia 2019 r., w Starostwie Powiatowym w Tarnowie odbyła się uroczystość wręczenia symbolicznych czeków potwierdzających przyznanie dofinansowania na wykonanie remontów i konserwacji zabytków znajdujących się na terenie powiatu tarnowskiego, dąbrowskiego i m. Tarnowa.

Spotkaniu przewodniczyła Pani Anna Pieczarka - członek zarządu województwa małopolskiego, wspierana przez radnych sejmiku wojewódzkiego Pana Stanisława Bukowca i Pana Józefa Gawrona.

W tym roku Województwo Małopolskie przeznaczyło na dotacje na zabytki kwotę w wysokości niespełna 5 mln zł. Dofinansowanie otrzymały 83 wnioski.

Nasza Parafia znalazła się w gronie szczęśliwców, którzy otrzymali dofinansowanie. Symboliczny czek na kwotę 34.300,00 zł odebrał w imieniu Parafii Ksiądz Proboszcz. Dzięki dofinansowaniu zostanie wykonany kolejny etap renowacji zabytkowych witraży znajdujących się w naszym kościele. Tym razem będą to witraże w nawie bocznej południowej. Prace rozpoczną się na przełomie lipca i sierpnia.

Do tej pory, począwszy od 2014 r., Parafia wydała niemal 150.000,00 zł na konserwację witraży, w tej kwocie zawarte są pozyskane dotacje w wysokości blisko 80.000,00 zł.

W imieniu Parafian pragniemy podziękować Zarządowi i Radnym Województwa Małopolskiego za przyznane dofinansowanie na konserwację kolejnych witraży w naszym kościele.

Zdjęcie udostępnione przez Biuro Prasowe UMWM  www.malopolska.pl