Nagrody za najlepsze projekty zrealizowane z funduszy unijnych

Kategoria: Wydarzenia 2021

7.11.2021 r. ogłoszono wyniki i rozdano nagrody za najlepsze projekty, zrealizowane z Funduszy Europejskich w Małoposce. Miło nam poinformować, że jednym z projektów, biorących udział w plebiscycie był remont kościoła parafialnego w Szynwałdzie, który został wykonany w latach 2017-2019.

Podczas uroczystej gali „Fundusze z Kulturą”, zorganizowanej przez Województwo Małopolskie w Centrum Sztuki Mościce, statuetkę Laureata w imieniu Proboszcza parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Szkaplerznej w Szynwałdzie – ks. Józefa Michalskiego odebrał przedstawiciel Rady Parafialnej – Pan Bartłomiej Mącior, żywo zaangażowany w realizację projektu. Dzięki dotacji z Funduszy Europejskich przeprowadzono niezbędne prace konserwatorskie i budowlane, aby zabezpieczyć obiekt przed niszczeniem. Kompleksowy remont obejmował odnowienie elewacji kościoła, wymianę pokrycia dachowego wieży, konserwację stalowych okien i prace przy systemie odwodnienia budynku. Dotacja pozwoliła również na remont kamiennych schodów, a także renowację detali architektonicznych i rzeźby Chrystusa. Zyskało również otoczenie kościoła - przeprowadzono remont ogrodzenia i ścieżki procesyjnej. Dziękujemy wszystkim, którzy docenili pracę osób zaangażowanych w realizację projektu i wyrazili swoje uznanie oddając głosy w plebiscycie.

 

fot. Jakub Sajdak, www.rdn.pl

 

 

 

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. Najświętszej Maryi Panny Szkaplerznej w Szynwałdzie

33-158 Szynwałd 1
woj. małopolskie
tel. 14 6742 012
e-mail: szynwald@diecezja.tarnow.pl

Rachunek bankowy

PKO BP S.A. Oddział w Dąbrowie Tarnowskiej
13 1020 4955 0000 7402 0091 4374

Kancelaria parafialna

Kancelaria czynna jest od poniedziałku do soboty po porannej mszy świętej, oraz w środy i w piątki po wieczornej mszy świętej.

W sprawach przedmałżeńskich prosimy zgłaszać się w środy po wieczornej mszy świętej.

W wyjątkowych sprawach kancelaria czynna o każdej porze.

Msze święte

Niedziele i uroczystości: 6.30, 7.45 – na Świniogórze, 9.00, 11.00, 16.00

Dni powszednie: poniedziałek – sobota 7.00

Środa, piątek 18.00 (17.00 - czas zimowy)