Dekanalny Turniej Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej

Kategoria: Wydarzenia 2023

W myśl zasady trzech „S” Świętego Jana Bosko: sapientia czyli mądrość, świętość i sport, od 2007 roku w naszej diecezji odbywają się Mistrzostwa LSO, które poprzedzane są eliminacjami dekanalnymi.

18 marca 2023 w Skrzyszowie odbył się Dekanalny Turniej Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej. Rozgrywki prowadzone były w trzech kategoriach wiekowych: ministranci, lektorzy młodsi, lektorzy starsi. Nie zabrakło tam także naszych ministrantów i lektorów wraz z opiekunami: ks. Krzysztofem Franczakiem i ks. Stanisławem Łukasikiem. W kategorii „lektorzy młodsi”, reprezentanci parafii w Szynwałdzie wywalczyli I miejsce, awansując tym samym do etapu rejonowego.

Rozgrywki służą przede wszystkim rozwojowi młodych. Rywalizacja uczy wygrywać w imię zasady „fair play”, ale pomaga też doświadczyć przegranej – uczy pokory. Jak mówił św. Jan Bosco: „puste boisko to żywy diabeł, zaś pełne boisko to martwy diabeł”. Mistrzostwa są więc jednym ze sposobów niesienia Ewangelii innym, poprzez ruch i sport. Podczas meczu można było obserwować dobrą współpracę, jedność i wspólnotę przedstawicieli naszej Liturgicznej Służby Ołtarza. Gratulujemy lektorom i trzymamy kciuki za kolejny awans, tym razem do finału diecezjalnego.

 

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. Najświętszej Maryi Panny Szkaplerznej w Szynwałdzie

33-158 Szynwałd 1
woj. małopolskie
tel. 14 6742 012
e-mail: szynwald@diecezja.tarnow.pl

Rachunek bankowy

PKO BP S.A. Oddział w Dąbrowie Tarnowskiej
13 1020 4955 0000 7402 0091 4374

Kancelaria parafialna

Kancelaria czynna jest od poniedziałku do soboty po porannej mszy świętej, oraz w środy i w piątki po wieczornej mszy świętej.

W sprawach przedmałżeńskich prosimy zgłaszać się w środy po wieczornej mszy świętej.

W wyjątkowych sprawach kancelaria czynna o każdej porze.

Msze święte

Niedziele i uroczystości: 6.30, 7.45 – na Świniogórze, 9.00, 11.00, 16.00

Dni powszednie: poniedziałek – sobota 7.00

Środa, piątek 18.00 (17.00 - czas zimowy)