LEKTORZY Z SZYNWAŁDU – NAJLEPSI W DEKANACIE TARNÓW-WSCHÓD

Kategoria: Wydarzenia 2023

2 marca 2024 w Pogórskiej Woli odbył się zorganizowany przez dekanalnego duszpasterza LSO – ks. Dominika Rudkę etap dekanalny Mistrzostw Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Tarnowskiej w Piłce Nożnej Halowej.

Reprezentanci ministrantów i lektorów parafii pw. NMP Szkaplerznej w Szynwałdzie zmierzyli się z drużynami dekanatu Tarnów – Wschód. Lektorzy wywalczyli I miejsce, awansując tym samym do etapu rejonowego. Ponadto Mateusz Stepek za swoje skuteczne działania podczas gry otrzymał tytuł „Króla bramkarzy”. Rywalizacja na boisku i gra w myśl zasady „fair play” to nie tylko aktywność fizyczna, ale także dobra formacja duchowa. Gra zespołowa nie tylko uczy pokory, ale przede wszystkim wymaga współpracy i daje poczucie wspólnoty. Jak mawiał Św. Jan Paweł II „Sport ujawnia nie tylko bogate możliwości fizyczne człowieka, ale jego zdolności intelektualne i duchowe.” Wyjazd na turniej zorganizowali: ks. Krzysztof Franczak i ks. Stanisław Łukasik. Gratulujemy lektorom oraz ich opiekunom i trzymamy kciuki za kolejny awans, tym razem do finału diecezjalnego.

 

 

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. Najświętszej Maryi Panny Szkaplerznej w Szynwałdzie

33-158 Szynwałd 1
woj. małopolskie
tel. 14 6742 012
e-mail: szynwald@diecezja.tarnow.pl

Rachunek bankowy

PKO BP S.A. Oddział w Dąbrowie Tarnowskiej
13 1020 4955 0000 7402 0091 4374

Kancelaria parafialna

Kancelaria czynna jest od poniedziałku do soboty po porannej mszy świętej, oraz w środy i w piątki po wieczornej mszy świętej.

W sprawach przedmałżeńskich prosimy zgłaszać się w środy po wieczornej mszy świętej.

W wyjątkowych sprawach kancelaria czynna o każdej porze.

Msze święte

Niedziele i uroczystości: 6.30, 7.45 – na Świniogórze, 9.00, 11.00, 16.00

Dni powszednie: poniedziałek – sobota 7.00

Środa, piątek 18.00 (17.00 - czas zimowy)