Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych

Kategoria: Wydarzenia 2023

10 maja dzieci z klas trzecich, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej, wzięły udział w pielgrzymce dziękczynnej.

Wczesnym rankiem wyruszyły do Łagiewnik, gdzie po wspólnej modlitwie zwiedziły Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i ucałowały relikwie Św. S. Faustyny. Następnie wyruszyły do Sanktuarium Św. Jana Pawła II w Krakowie. Na trasie pielgrzymki znalazła się również Kalwaria Zebrzydowska, gdzie mali pątnicy wraz z rodzicami uczestniczyli w mszy świętej, której przewodniczył ks. Stanisław Łukasik. Podczas nabożeństwa trzecioklasiści dziękowali za niezwykły dar, jakim było przyjęcie do serca Pana Jezusa i modlili się w osobistych intencjach. Zwieńczeniem dnia było nabożeństwo majowe w plenerze, przy kapliczce Wniebowzięcia NMP, a po niej wędrówka dróżkami na Kalwarię. Nieco zmęczeni, ale bardzo zadowoleni powrócili do Szynwałdu, zachowując w pamięci serca niezwykłe miejsca i postaci z nimi związane. Wszyscy z radością przeżywali ten wspólnie spędzony czas, w którym towarzyszyli im także najbliżsi oraz ks. Stanisław Łukasik – organizator i przewodnik pielgrzymki.

 

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. Najświętszej Maryi Panny Szkaplerznej w Szynwałdzie

33-158 Szynwałd 1
woj. małopolskie
tel. 14 6742 012
e-mail: szynwald@diecezja.tarnow.pl

Rachunek bankowy

PKO BP S.A. Oddział w Dąbrowie Tarnowskiej
13 1020 4955 0000 7402 0091 4374

Kancelaria parafialna

Kancelaria czynna jest od poniedziałku do soboty po porannej mszy świętej, oraz w środy i w piątki po wieczornej mszy świętej.

W sprawach przedmałżeńskich prosimy zgłaszać się w środy po wieczornej mszy świętej.

W wyjątkowych sprawach kancelaria czynna o każdej porze.

Msze święte

Niedziele i uroczystości: 6.30, 7.45 – na Świniogórze, 9.00, 11.00, 16.00

Dni powszednie: poniedziałek – sobota 7.00

Środa, piątek 18.00 (17.00 - czas zimowy)