Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej - 2019

Kategoria: Wydarzenia 2019

6 lipca 2019 r. miała miejsce Piesza Pielgrzymka z naszej parafii do Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej z racji trwającego w dniach 2-9 lipca Wielkiego Odpustu Tuchowskiego. 

Rozpoczęcie pielgrzymki nastąpiło w kościele parafialnym, gdzie Ksiądz Proboszcz pobłogosławił pielgrzymów na drogę. O godzinie 6.30 pielgrzymi wyruszyli w drogę zmierzając w stronę Tuchowa przez Trzemesną i Karwodrzę. W tym po raz pierwszy została zorganizowana pielgrzymka międzyparafialna. Oprócz pielgrzymów z naszej parafii, w pielgrzymce uczestniczyły osoby z Parafii Zaczarnie i Jodłówka-Wałki. Pielgrzymce przewodził Ksiądz Marcin. Ze śpiewem i modlitwą na ustach wszyscy szczęśliwie dotarli na Lipowe Wzgórze do tronu Matki Bożej Tuchowskiej. Pielgrzymi uczestniczyli w uroczystej sumie odpustowej, którą koncelebrował m.in. Ksiądz Proboszcz.

W tym roku w pielgrzymce uczestniczyło ok. 150 osób, w tym ponad 50 osób z naszej parafii.

Dziękujemy wszystkim pielgrzymom za uczestnicwo i świadectwo wiary. Serdeczne podziękowania kierujemy do osób zaangażowanych w śpiew i grę na gitarze. Szczególnie jesteśmy wdzięczni osobom kierującym ruchem i służbie medycznej, dzięki którym wszyscy pielgrzymi mieli zapewnione bezpieczeństwo.

 

 

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. Najświętszej Maryi Panny Szkaplerznej w Szynwałdzie

33-158 Szynwałd 1
woj. małopolskie
tel. 14 6742 012
e-mail: szynwald@diecezja.tarnow.pl

Rachunek bankowy

PKO BP S.A. Oddział w Dąbrowie Tarnowskiej
13 1020 4955 0000 7402 0091 4374

Kancelaria parafialna

Kancelaria czynna jest od poniedziałku do soboty po porannej mszy świętej, oraz w środy i w piątki po wieczornej mszy świętej.

W sprawach przedmałżeńskich prosimy zgłaszać się w środy po wieczornej mszy świętej.

W wyjątkowych sprawach kancelaria czynna o każdej porze.

Msze święte

Niedziele i uroczystości: 6.30, 7.45 – na Świniogórze, 9.00, 11.00, 16.00

Dni powszednie: poniedziałek – sobota 7.00

Środa, piątek 18.00 (17.00 - czas zimowy)