Ogłoszenia parafialne - 14.11.2021

14.11.2021 - XXXIII Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym - módlmy się za naszych braci i siostry cierpiących za Chrystusa.

2. Przeżywamy także Światowy Dzień Ubogich - Caritas rozprowadza chlebki miłosierdzia jako pomoc dla ubogich - ofiara 5 zł.

3. „Bóg zapłać” za dzisiejsze ofiary na cele inwestycyjne Parafii.

Środa - wspomnienie Św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy,

Czwartek - wspomnienie Bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy,

Sobota - wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego, kapłana.

5. Przyszła niedziela to Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata - ostatnia niedziela roku liturgicznego. Jest to patronalne święto Akcji Katolickiej oraz Liturgicznej Służby Ołtarza i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Również jest to Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego i Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.

6. Odszedł od nas śp. Stanisław Kopacz /pogrzeb w sobotę o godz. 14.00/ - polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu.

7. „Bóg zapłać” za sprzątanie świątyni. Prosimy dalej Parafian z nr 97A – 99C.

8. Młodych chcących śpiewać lub grać w naszym zespole młodzieżowym, zapraszamy na spotkanie we wtorek na godz. 18.00 do salki parafialnej.

9. Zapraszamy młodzież na czuwanie modlitewne „Synaj”, które odbędzie się w najbliższą sobotę w Parafii Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie. Wyjazd o godz. 18.00 z parkingu parafialnego, powrót ok. godz. 22.00. Szczegóły i zapisy w zakrystii u Ks. Stanisława.

10. W przyszłą niedzielę na sumie będzie przyjęcie nowych ministrantów.

11. Koło Gospodyń Wiejskich organizuje w przyszłą niedzielę na placu kościelnym kiermasz ciast. Dochód będzie przeznaczony na pomoc w leczeniu dla kierowcy autobusu - P. Andrzeja Kłuska.

12. Pani Sołtys informuje, że jutro w godz. 8.00 - 13.00 w Remizie OSP będzie pobierana IV rata podatku rolnego za rok 2021.

13. Intencje mszy św. dostępne na tablicach ogłoszeń przy kościele.