Ogłoszenia parafialne - 28.11.2021

28.11.2021 - I Niedziela Adwentu

1. Rozpoczynamy Adwent - Msze Święte Roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny będą w dni powszednie Adwentu o godz. 17.00. Zapraszamy do udziału - dla dzieci mamy specjalne obrazki – wyklejanki. Prosimy o przynoszenie lampionów i świec, które trzymamy zapalone na rozpoczęcie Rorat.

2. Dzisiaj przypada 12. rocznica święceń biskupich Pasterza Naszej Diecezji - Ks. Bpa Andrzeja Jeża. Polecajmy jego osobę w naszych modlitwach.

Wtorek - Święto Św. Andrzeja, Apostoła,

Piątek - wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego, kapłana.

4. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź Św. w czwartek od godz. 16.00; w piątek rano od godz. 6.30 w kościele i kaplicy; po południu od godz. 16.00. Do południa odwiedzimy chorych z Komunią Świętą. Na wieczorną Mszę Świętą zapraszamy szczególnie kandydatów do Bierzmowania.

5. W sobotę w kaplicy o godz. 8.00 - Msza Święta z Nowenną do Matki Bożej Dobrej Rady, a po południu w kościele o godz. 16.30 - nabożeństwo I – sobotnie z Mszą Świętą za dusze w czyśćcu cierpiące.

6. Przyszła niedziela - II Niedziela Adwentu - to Dzień modlitwy i wsparcia materialnego dla Kościołów na Wschodzie. Po Mszach Świętych będzie zbiórka do puszek na ten cel. Rano będzie zmiana tajemnic różańcowych.

7. „Bóg zapłać” za sprzątanie świątyni. Prosimy w dalszym ciągu Parafian z nr 105A – 109.

8. Można już od dzisiaj nabywać świece adwentowe Caritasu jako pomoc dla dzieci - ofiara za małą świecę: 7 zł, a za dużą świecę: 20 zł. Można też zaopatrywać się w pobłogosławione opłatki na stół wigilijny.

9. Przekazujemy informację, że w związku ze zmianą ustawy szczepionki przeciw grypie dla osób od 18 roku życia są darmowe.

10. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich dziękują wszystkim, którzy wzięli udział w kiermaszu dla Pana Andrzeja Kłuska - zebrano 8.431,63 zł. Panu Andrzejowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia, a wszystkim wspierającym go jeszcze raz bardzo dziękujemy.