Ogłoszenia parafialne - 26.12.2021

26.12.2021 - Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

Poniedziałek - Święto Św. Jana, Apostoła i Ewangelisty; na wieczornej Mszy Św. będzie poświecenie wina,

Wtorek - Święto Św. Młodzianków, Męczenników.

2. Ze względu na pandemię Covid-19 wizyta duszpasterska czyli kolęda będzie miała formę modlitewną tak jak w ubiegłym roku. Od jutra przez 4 dni wieczorem będziemy celebrować Uroczystą Mszę Św. w intencji wszystkich osób, rodzin i domów w naszej Parafii z prośbą o błogosławieństwo kolędowe. Zapraszamy i zachęcamy, aby chociaż jedna osoba z każdego domu wzięła udział w tym nabożeństwie w dowolnym dniu. Proszę przynieść trochę wody w swoim naczyniu - będzie ona poświęcona i będzie można pokropić nią swój dom. W przedsionku kościoła będą puszki: jedna na ofiarę kolędową, gdyby ktoś miał życzenie taką złożyć, a druga na drobne ofiary dla ministrantów. Z góry dziękujemy i jeszcze raz serdecznie zapraszamy.

3. W piątek zakończenie 2021 roku. Uroczysta Msza Św. i Nabożeństwo dziękczynno-błagalne za Stary Rok będzie o godz. 15.00 - zapraszamy. Na ten dzień Ks. Biskup udziela dyspensy od postu piątkowego i zachęca, aby za to odmówić modlitwę w intencjach Ojca Świętego oraz podjąć jakiś uczynek miłosierdzia lub ofiarować jałmużnę.

4. W sobotę pierwszy dzień Nowego Roku - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Porządek Mszy Św. niedzielny; składka przeznaczona do dyspozycji Ks. Biskupa Ordynariusza. Ponieważ jest to także I sobota stycznia, o godz. 15.30 będzie Różaniec wynagradzający Matce Bożej i potem Msza Św. za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące.

5. Następna niedziela to pierwsza w styczniu i w Nowym Roku - rano po Mszy Św. będzie zmiana tajemnic różańcowych.

6. „Bóg zapłać” za sprzątanie świątyni. Prosimy Parafian z nr 158A – 165B.

7. Zarząd OSP Szynwałd informuje, że za rozprowadzane kalendarze uzbierano kwotę 2.213 zł. Zostanie ona przeznaczona w całości na pokrycie kosztów leczenia. Zarząd serdecznie dziękuje za każdą wpłatę.

8. Intencje mszy św. dostępne na tablicach ogłoszeń przy kościele.