Ogłoszenia parafialne - 26.12.2021

26.12.2021 - Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa 

 

1. Liturgiczne wspomnienia tygodnia:

Poniedziałek - Święto Św. Jana, Apostoła i Ewangelisty; na wieczornej Mszy Św. będzie poświecenie wina,

Wtorek - Święto Św. Młodzianków, Męczenników.


2. Ze względu na pandemię Covid-19 wizyta duszpasterska czyli kolęda będzie miała formę modlitewną tak jak w ubiegłym roku. Od jutra przez 4 dni wieczorem będziemy celebrować Uroczystą Mszę Św. w intencji wszystkich osób, rodzin i domów w naszej Parafii z prośbą o błogosławieństwo kolędowe. Zapraszamy i zachęcamy, aby chociaż jedna osoba z każdego domu wzięła udział w tym nabożeństwie w dowolnym dniu. Proszę przynieść trochę wody w swoim naczyniu - będzie ona poświęcona i będzie można pokropić nią swój dom. W przedsionku kościoła będą puszki: jedna na ofiarę kolędową, gdyby ktoś miał życzenie taką złożyć, a druga na drobne ofiary dla ministrantów. Z góry dziękujemy i jeszcze raz serdecznie zapraszamy.


3. W piątek zakończenie 2021 roku. Uroczysta Msza Św. i Nabożeństwo dziękczynno-błagalne za Stary Rok będzie o godz. 15.00 - zapraszamy. Na ten dzień Ks. Biskup udziela dyspensy od postu piątkowego i zachęca, aby za to odmówić modlitwę w intencjach Ojca Świętego oraz podjąć jakiś uczynek miłosierdzia lub ofiarować jałmużnę.


4. W sobotę pierwszy dzień Nowego Roku - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Porządek Mszy Św. niedzielny; składka przeznaczona do dyspozycji Ks. Biskupa Ordynariusza. Ponieważ jest to także I sobota stycznia, o godz. 15.30 będzie Różaniec wynagradzający Matce Bożej i potem Msza Św. za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące.


5. Następna niedziela to pierwsza w styczniu i w Nowym Roku - rano po Mszy Św. będzie zmiana tajemnic różańcowych.


6. „Bóg zapłać” za sprzątanie świątyni. Prosimy Parafian z nr 158A – 165B.


7. Zarząd OSP Szynwałd informuje, że za rozprowadzane kalendarze uzbierano kwotę 2.213 zł. Zostanie ona przeznaczona w całości na pokrycie kosztów leczenia. Zarząd serdecznie dziękuje za każdą wpłatę.


8. Intencje mszy św. dostępne na tablicach ogłoszeń przy kościele.

 

 

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. Najświętszej Maryi Panny Szkaplerznej w Szynwałdzie

33-158 Szynwałd 1
woj. małopolskie
tel. 14 6742 012
e-mail: szynwald@diecezja.tarnow.pl

Rachunek bankowy

PKO BP S.A. Oddział w Dąbrowie Tarnowskiej
13 1020 4955 0000 7402 0091 4374

Kancelaria parafialna

Kancelaria czynna jest od poniedziałku do soboty po porannej mszy świętej, oraz w środy i w piątki po wieczornej mszy świętej.

W sprawach przedmałżeńskich prosimy zgłaszać się w środy po wieczornej mszy świętej.

W wyjątkowych sprawach kancelaria czynna o każdej porze.

Msze święte

Niedziele i uroczystości: 6.30, 7.45 – na Świniogórze, 9.00, 11.00, 16.00

Dni powszednie: poniedziałek – sobota 7.00

Środa, piątek 18.00 (17.00 - czas zimowy)