Ogłoszenia parafialne - 27.02.2022

27.02.2022 - VIII Niedziela Zwykła

 

1. Dzisiaj ostatnia niedziela przed Wielkim Postem - przeżywamy Nabożeństwo 40-godzinne wg ustalonego porządku.


2. Najbliższa środa to Środa Popielcowa rozpoczynająca Wielki Post. Msze Św. jak w święto pracujące czyli o godz. 7.00, 9.00 i 17.00; w kaplicy o godz. 16.00. Obrzęd posypania głowy popiołem na każdej Mszy Św. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Rozpoczyna się Okres Komunii Św. Wielkanocnej. Składka na cele charytatywne.


3. W okresie Wielkiego Postu będą tradycyjne nabożeństwa: Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 16.30 i Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 15.30.


4. Od dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, a od środy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.


5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź Św. tylko w piątek rano od godz. 6.30 w kościele i w kaplicy; po południu w kościele od godz. 16.00. Do południa odwiedzimy chorych w domach z posługą sakramentalną. Po wieczornej Mszy Św. młodzież poprowadzi Różaniec w int. pokoju na Ukrainie - serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.

W piątek przypada także liturgiczne święto Św. Kazimierza, Królewicza.


6. W sobotę w kaplicy o godz. 8.00 rano Msza Św. z Nowenną do Matki Bożej Dobrej Rady, a wieczorem w kościele o godz. 16.30 Różaniec wynagradzający Matce Bożej z modlitwami za dusze w czyśćcu cierpiące.


7. Przyszła niedziela to I w miesiącu - rano będzie zmiana tajemnic różańcowych.


8. Odszedł do wieczności śp. Mariusz Sierżęga - polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.


9. „Bóg zapłać” za sprzątanie świątyni. Prosimy dalej Parafian z nr 230 – 242.


10. Zachęcam do włączenia się w piękną inicjatywę Grupy Modlitewnej Zawierzenie na Wielki Post. W Środę Popielcową będą w przedsionku kościoła w koszyku karteczki z datą kolejnych dni Wielkiego Postu. Proszę o zabranie jednej karteczki i w tym dniu na karteczce postarać się pościć o chlebie i wodzie w określonej przez siebie intencji. W ten sposób w każdym dniu Wielkiego Postu ktoś w naszej Parafii będzie pościł - serdecznie zachęcam i zapraszam do włączenia się w tę szczególną modlitwę.


11. Intencje mszy św. dostępne na tablicach ogłoszeń przy kościele.

 

 

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. Najświętszej Maryi Panny Szkaplerznej w Szynwałdzie

33-158 Szynwałd 1
woj. małopolskie
tel. 14 6742 012
e-mail: szynwald@diecezja.tarnow.pl

Rachunek bankowy

PKO BP S.A. Oddział w Dąbrowie Tarnowskiej
13 1020 4955 0000 7402 0091 4374

Kancelaria parafialna

Kancelaria czynna jest od poniedziałku do soboty po porannej mszy świętej, oraz w środy i w piątki po wieczornej mszy świętej.

W sprawach przedmałżeńskich prosimy zgłaszać się w środy po wieczornej mszy świętej.

W wyjątkowych sprawach kancelaria czynna o każdej porze.

Msze święte

Niedziele i uroczystości: 6.30, 7.45 – na Świniogórze, 9.00, 11.00, 16.00

Dni powszednie: poniedziałek – sobota 7.00

Środa, piątek 18.00 (17.00 - czas zimowy)