Ogłoszenia parafialne - 27.02.2022

27.02.2022 - VIII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj ostatnia niedziela przed Wielkim Postem - przeżywamy Nabożeństwo 40-godzinne wg ustalonego porządku.

2. Najbliższa środa to Środa Popielcowa rozpoczynająca Wielki Post. Msze Św. jak w święto pracujące czyli o godz. 7.00, 9.00 i 17.00; w kaplicy o godz. 16.00. Obrzęd posypania głowy popiołem na każdej Mszy Św. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Rozpoczyna się Okres Komunii Św. Wielkanocnej. Składka na cele charytatywne.

3. W okresie Wielkiego Postu będą tradycyjne nabożeństwa: Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 16.30 i Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 15.30.

4. Od dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, a od środy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź Św. tylko w piątek rano od godz. 6.30 w kościele i w kaplicy; po południu w kościele od godz. 16.00. Do południa odwiedzimy chorych w domach z posługą sakramentalną. Po wieczornej Mszy Św. młodzież poprowadzi Różaniec w int. pokoju na Ukrainie - serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.

W piątek przypada także liturgiczne święto Św. Kazimierza, Królewicza.

6. W sobotę w kaplicy o godz. 8.00 rano Msza Św. z Nowenną do Matki Bożej Dobrej Rady, a wieczorem w kościele o godz. 16.30 Różaniec wynagradzający Matce Bożej z modlitwami za dusze w czyśćcu cierpiące.

7. Przyszła niedziela to I w miesiącu - rano będzie zmiana tajemnic różańcowych.

8. Odszedł do wieczności śp. Mariusz Sierżęga - polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.

9. „Bóg zapłać” za sprzątanie świątyni. Prosimy dalej Parafian z nr 230 – 242.

10. Zachęcam do włączenia się w piękną inicjatywę Grupy Modlitewnej Zawierzenie na Wielki Post. W Środę Popielcową będą w przedsionku kościoła w koszyku karteczki z datą kolejnych dni Wielkiego Postu. Proszę o zabranie jednej karteczki i w tym dniu na karteczce postarać się pościć o chlebie i wodzie w określonej przez siebie intencji. W ten sposób w każdym dniu Wielkiego Postu ktoś w naszej Parafii będzie pościł - serdecznie zachęcam i zapraszam do włączenia się w tę szczególną modlitwę.

11. Intencje mszy św. dostępne na tablicach ogłoszeń przy kościele.