Ogłoszenia parafialne - 13.03.2022

13.03.2022 - II Niedziela Wielkiego Postu

 

 

1. „Bóg zapłać” za dzisiejsze ofiary przeznaczone na inwestycje parafialne i także za ofiary do puszek na Fundusz Misyjny „Ad Gentes”.


2. W sobotę przypada liturgiczna Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. Jest to święto nieobowiązkowe, ale serdecznie zapraszamy na Mszę Św. i szczególną modlitwę przez wstawiennictwo naszego Świętego Patrona.


3. „Bóg zapłać” za sprzątanie świątyni. Prosimy w dalszym ciągu Parafian z nr 252 – 260.


4. Odszedł do wieczności śp. Józef Stańczyk ze Św. Góry /pogrzeb we wtorek o godz. 14.00/ - polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.


5. W związku z coraz większą liczbą uchodźców wojennych z Ukrainy przybywających na teren naszej diecezji, zachęcamy osoby, które już przyjęły uchodźców pod swój dach albo wyraziły taką gotowość, aby zgłaszały to władzom samorządowym /oczywiście za zgodą samych zainteresowanych/. Można także zgłaszać to w Parafii, aby Parafialny Zespół Caritas mógł w razie potrzeby również pomóc.


6. W najbliższy czwartek w Dąbrowie Tarnowskiej odbędzie się Dzień Skupienia dla parlamentarzystów, samorządowców i pracowników administracji samorządowej z terenu Diecezji Tarnowskiej. Msza Św. pod przewodnictwem Ks. Bpa Andrzeja Jeża będzie o godz. 14.00 i będzie transmitowana przez nasze diecezjalne radio. Główna intencja to modlitwa o pokój - włączmy się duchowo w tę modlitwę.


7. Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie informuje, że od 6 marca w Bibliotece Publicznej w Szynwałdzie prezentowana jest kopia Całunu Turyńskiego. Wystawa czynna w każdą niedzielę marca w godz. 11.00 - 15.00 oraz w tygodniu. Dzisiaj, 13 marca, o godz. 18.00 odbędzie się koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu Adama Struga - wstęp wolny.


8. Intencje mszy św. dostępne na tablicach ogłoszeń przy kościele.

 

 

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. Najświętszej Maryi Panny Szkaplerznej w Szynwałdzie

33-158 Szynwałd 1
woj. małopolskie
tel. 14 6742 012
e-mail: szynwald@diecezja.tarnow.pl

Rachunek bankowy

PKO BP S.A. Oddział w Dąbrowie Tarnowskiej
13 1020 4955 0000 7402 0091 4374

Kancelaria parafialna

Kancelaria czynna jest od poniedziałku do soboty po porannej mszy świętej, oraz w środy i w piątki po wieczornej mszy świętej.

W sprawach przedmałżeńskich prosimy zgłaszać się w środy po wieczornej mszy świętej.

W wyjątkowych sprawach kancelaria czynna o każdej porze.

Msze święte

Niedziele i uroczystości: 6.30, 7.45 – na Świniogórze, 9.00, 11.00, 16.00

Dni powszednie: poniedziałek – sobota 7.00

Środa, piątek 18.00 (17.00 - czas zimowy)