Ogłoszenia parafialne - 20.03.2022

20.03.2022 - III Niedziela Wielkiego Postu

1. „Bóg zapłać” za ofiary z ubiegłej niedzieli przeznaczone na inwestycje parafialne. Składka wyniosła: 11.410 zł; ofiary w kopertach: 900 zł; dziękuję za bezpośrednie wpłaty na konto.

2. „Bóg zapłać” za piękny udział w Misjach Świętych i za hojne wsparcie dla Księży Saletynów.

3. W czwartek przypada Dzień Misjonarzy Męczenników. Oddajemy cześć Panu Bogu za tych, którzy oddali życie za wiarę głosząc Dobrą Nowinę wszystkim narodom.

4. W piątek wypada w liturgii Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia i okazja do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Można złożyć deklarację adopcji na ołtarzu Pana Jezusa Miłosiernego, będzie ona umieszczona w Księdze Duchowej Adopcji. Z racji uroczystości w ten dzień nie obowiązuje nas post piątkowy.

5. W sobotę przypada Dzień Modlitw za Więźniów.

6. „Bóg zapłać” za sprzątanie świątyni. Prosimy dalej Parafian z nr 261 – 272.

7. Zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek o godz. 16.30 i Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.30. Od przyszłej niedzieli na Gorzkich Żalach będziemy zbierać drobne ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

8. Caritas Diecezji Tarnowskiej włącza się w ogólnopolską akcję PACZKA DLA UKRAINY. Jest to pomoc dla tych rodzin, które pozostały na Ukrainie. Nasza Parafia otrzymała 10 kartonów. Gdyby był ktoś chętny do zrobienia takiej paczki - albo indywidualnie albo zbiorowo np. kilka rodzin po sąsiedzku - to są one do odebrania w zakrystii wraz z listą proponowanych artykułów /waga paczki nie może przekroczyć 17 kg/, z listem włożonym do środka dla odbiorców i z naklejką na paczkę. Serdecznie zachęcam. Czas jest krótki - tylko do wtorku wieczorem.

9. Intencje mszy św. dostępne na tablicach ogłoszeń przy kościele.