Ogłoszenia parafialne - 18.04.2022

18.04.2022 - Poniedziałek Wielkanocny

1. Przypominamy, że dzisiaj nie ma Mszy Św. po południu o godz. 16.00, a składka przeznaczona jest na wsparcie Uniwersytetu Papieskiego Św. Jana Pawła II w Krakowie i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

2. Przeżywamy Oktawę Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Każdy dzień tej oktawy traktowany jest jak uroczystość, dlatego w najbliższy piątek nie ma zwyczajowego postu.

3. Najbliższa niedziela to Uroczystość Bożego Miłosierdzia. Jest to Święto Patronalne Caritas - okazja do szczególnego duchowego wsparcia wszystkich pracowników i wolontariuszy Caritas trudzących się głównie przy pomocy chorym i potrzebującym, a także teraz służący pomocą uciekinierom wojennym z Ukrainy.

4. W niedzielę Miłosierdzia Bożego w całej diecezji będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej.

5. Oddamy również cześć szczególną naszej Patronce - Św. Siostrze Faustynie, Apostołce Miłosierdzia. Po Mszy Św. będzie dla chętnych ucałowanie relikwii, ale także przyjmiemy Uroczyste Błogosławieństwo relikwiami Św. Siostry Faustyny.

6. Odeszła do wieczności śp. Stanisława Chrupek - polecajmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu.

7. „Bóg zapłać” za sprzątanie świątyni. Prosimy w dalszym ciągu Parafian z nr 307 – 315.

8. W najbliższą środę po Mszy Św. wieczornej odbędzie się próba przed Bierzmowaniem. Młodzież z klas VIII zapraszamy obowiązkowo.

9. Koło Gospodyń Wiejskich zaprasza serdecznie na kiermasz ciast i kuchni ukraińskiej w dniu 24 kwietnia, czyli w najbliższą niedzielę, w Szynwałdzie. Dochód będzie przeznaczony dla Pań z Ukrainy, które mieszkają w naszej Remizie OSP Szynwałd.

10. Intencje mszy św. dostępne na tablicach ogłoszeń przy kościele.