Ogłoszenia parafialne - 24.04.2022

24.04.2022 - II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego

Poniedziałek - Święto Św. Marka Ewangelisty,

Wtorek - Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski,

Piątek - Święto Św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

2. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia; módlmy się szczególnie o rozwój chrześcijańskiego miłosierdzia i za pracowników i wolontariuszy CARITAS, a także za członków naszego Parafialnego Oddziału Caritas.

3. W piątek przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.

4. Przyszła niedziela to Niedziela Biblijna - rozpoczyna Tydzień Biblijny. Rano po Mszy Św. będzie zmiana tajemnic różańcowych. Rozpoczniemy także Nabożeństwa Majowe - pierwsze nabożeństwo będzie o godz. 15.30 przed popołudniową Mszą Św.

5. We wtorek od w godz. 17.00 – 17.30 będzie Spowiedź Św. dla młodzieży przed Bierzmowaniem i ich bliskich - rodziców, świadków. O godz. 18.00 będzie próba I Komunii Św. dla dzieci z klas III.

6. W środę o godz. 16.00 w czasie Uroczystej Mszy Św. nasza młodzież z klas VIII wraz z koleżankami i kolegami ze Skrzyszowa i Trzemesnej przyjmą Sakrament Dojrzałości Chrześcijańskiej. Szafarzem Bierzmowania będzie Ks. Bp Stanisław Salaterski. Polecajmy w modlitwie naszych młodych prosząc o światło, moc i dary Ducha Świętego.

7. W sobotę od godz. 9.00 będzie I Spowiedź Św. dla trzecioklasistów.

8. W niedzielę - 1 maja - na sumie o godz. 11.00 będzie Uroczystość I Komunii Św. dla dzieci z klas III. Prosimy, aby osoby nie związane z tą uroczystością uczestniczyły we Mszy Św. w innej godzinie.

9. „Bóg zapłać” za sprzątanie świątyni. Prosimy w dalszym ciągu Parafian z nr 315A - 331A /20 numerów/.

10. Zakład Usług Kominiarskich informuje, że od jutra do piątku będą czyszczone i sprawdzane przewody kominowe.

11. Intencje mszy św. dostępne na tablicach ogłoszeń przy kościele.