Ogłoszenia parafialne - 01.05.2022

01.05.2022 - III Niedziela Wielkanocna

 

1. Przeżywamy dzisiaj w naszej Parafii Uroczystość I Komunii Świętej dzieci z klasy III - polecajmy te dzieci, ich rodziców i wychowawców szczególnej Bożej opiece.


2. Dzisiejsza niedziela to także Niedziela Biblijna rozpoczynająca w liturgii Tydzień Biblijny.


3. Liturgiczne wspomnienia tygodnia:

Poniedziałek - wspomnienie Św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła,

Wtorek - Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski,

Środa - wspomnienie Św. Floriana, męczennika,

Piątek - Święto Św. Filipa i Jakuba, Apostołów.


4. Jutro Dzień modlitwy za Polaków na Emigracji i Dzień Flagi Narodowej - udekorujmy nasze domy barwami narodowymi.


5. We wtorek przeżywać będziemy Święto Narodowe - Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny, i Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze Św. jak w niedzielę. W Kaplicy na Św. Górze będziemy przeżywać Odpust ku czci Matki Bożej Dobrej Rady - uroczysta Suma o godz. 11.00. Natomiast o godz. 15.30 przy kapliczce naprzeciw Domu Sióstr Służebniczek będzie Uroczysta Msza Święta Polowa w intencji Ojczyzny i w intencji Strażaków z okazji Dnia Strażaka połączona z Nabożeństwem Majowym. Na zakończenie będzie piknik majowy - serdecznie zapraszamy.


6. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź Św. w piątek rano od godz. 6.30, a po południu od godz. 17.00. W sobotę rano o godz. 8.00 w Kaplicy Msza Św. z Nowenną do Matki Bożej Dobrej Rady, a po południu w Kościele Nabożeństwo Majowe. Na Mszy Św. będzie przyjęcie nowych kandydatek do Dziewczęcej Służby Maryjnej.


7. Przyszła niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza - Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Składka na inwestycje Parafii, a częściowo na WSD w Tarnowie. Na sumie będzie Uroczysta Msza Św. Rocznicy I Komunii Św. dzieci z klasy IV.


8. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe: w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele i święta o godz. 15.30.


9. Dla dzieci I – komunijnych przez cały tydzień wielkie święto, czyli tzw. Biały Tydzień. Na wieczorne Nabożeństwo Majowe i Mszę Św. serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci z klas trzecich wraz z rodzicami.


10. „Bóg zapłać” za sprzątanie świątyni. Prosimy dalej Parafian z nr 332 – 338A.


11. Intencje mszy św. dostępne na tablicach ogłoszeń przy kościele.

 

 

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. Najświętszej Maryi Panny Szkaplerznej w Szynwałdzie

33-158 Szynwałd 1
woj. małopolskie
tel. 14 6742 012
e-mail: szynwald@diecezja.tarnow.pl

Rachunek bankowy

PKO BP S.A. Oddział w Dąbrowie Tarnowskiej
13 1020 4955 0000 7402 0091 4374

Kancelaria parafialna

Kancelaria czynna jest od poniedziałku do soboty po porannej mszy świętej, oraz w środy i w piątki po wieczornej mszy świętej.

W sprawach przedmałżeńskich prosimy zgłaszać się w środy po wieczornej mszy świętej.

W wyjątkowych sprawach kancelaria czynna o każdej porze.

Msze święte

Niedziele i uroczystości: 6.30, 7.45 – na Świniogórze, 9.00, 11.00, 16.00

Dni powszednie: poniedziałek – sobota 7.00

Środa, piątek 18.00 (17.00 - czas zimowy)