Ogłoszenia parafialne - 12.06.2022

12.06.2022 - Uroczystość Najświętszej Trójcy

 

1. Liturgiczne wspomnienia tygodnia:

Poniedziałek - wspomnienie Św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła,

Wtorek - wspomnienie Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika,

Piątek - wspomnienie Św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.


2. Dzisiaj kończy się okres Komunii Świętej Wielkanocnej.


3. „Bóg zapłać” za dzisiejsze ofiary na inwestycje parafialne, a także za drobne ofiary do puszek na Uniwersytet Papieski Św. Jana Pawła II w Krakowie.


4. W czwartek wypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze Św. w godz.: 6.30, w kaplicy 7.45, o 10.00 Uroczysta Suma z procesją do 4 ołtarzy, o 12.00 i po południu o 16.00. Trasa procesji tradycyjna jak przed pandemią. Procesję zakończymy błogosławieństwem, a po procesji ok. godz. 12.00 będzie jeszcze Msza Św. dla tych, którzy dołączą w czasie procesji. Prosimy Strażaków o zabezpieczenie trasy. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: I ołtarz - strażacy, II ołtarz - młodzież bierzmowana z rodzicami, III ołtarz - schola gregoriańska, IV ołtarz - rodzice dzieci I – komunijnych. Prosimy o dostarczenie brzózek, zabranie chorągwi i feretronów, dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia, Róże Różańcowe ze światłem wg ustalonego porządku. Składka z Bożego Ciała jest przeznaczona na Hospicja i wyznaczone cele charytatywne.


5. W Oktawie Bożego Ciała będą procesje eucharystyczne wokół świątyni po wieczornej Mszy Św., a w najbliższą niedzielę po sumie.


6. „Bóg zapłać” za sprzątanie świątyni. Prosimy Parafian z nr 382A – 385B.


7. Zapraszamy do wzięcia udziału w Gminnym Dniu Dziecka. Odbędzie się on w sobotę, 18 czerwca br., w godz. 14.00 – 19.00 na obiektach sportowych w Skrzyszowie. Zaplanowano mnóstwo atrakcji, m.in. animacje dla najmłodszych, dmuchańce, gry wielkoformatowe oraz pokazy strażackie. Szczegóły na plakatach. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców gminy.


8. Intencje mszy św. dostępne na tablicach ogłoszeń przy kościele.

 

 

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. Najświętszej Maryi Panny Szkaplerznej w Szynwałdzie

33-158 Szynwałd 1
woj. małopolskie
tel. 14 6742 012
e-mail: szynwald@diecezja.tarnow.pl

Rachunek bankowy

PKO BP S.A. Oddział w Dąbrowie Tarnowskiej
13 1020 4955 0000 7402 0091 4374

Kancelaria parafialna

Kancelaria czynna jest od poniedziałku do soboty po porannej mszy świętej, oraz w środy i w piątki po wieczornej mszy świętej.

W sprawach przedmałżeńskich prosimy zgłaszać się w środy po wieczornej mszy świętej.

W wyjątkowych sprawach kancelaria czynna o każdej porze.

Msze święte

Niedziele i uroczystości: 6.30, 7.45 – na Świniogórze, 9.00, 11.00, 16.00

Dni powszednie: poniedziałek – sobota 7.00

Środa, piątek 18.00 (17.00 - czas zimowy)