Ogłoszenia parafialne - 19.06.2022

19.06.2022 - XII Niedziela Zwykła

1. Do czwartku włącznie trwa Oktawa Bożego Ciała - po wieczornej Mszy Świętej jest procesja eucharystyczna. Serdecznie zapraszamy.

2. W środę od godz. 17.00 będzie Spowiedź Św. dla dzieci i młodzieży przed zakończeniem roku szkolnego.

3. W czwartek jest Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela wyjątkowo przeniesiona z piątku 24 czerwca. Wieczorem zakończenie Oktawy Bożego Ciała - ostatnia procesja eucharystyczna, a po niej poświecenie wianków i błogosławieństwo dzieci.

4. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a także Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Z racji uroczystości nie ma w tym dniu postu piątkowego.

5. W piątek o godz. 8.00 rano będzie Uroczysta Msza Święta Dziękczynna za kończący się rok szkolny i katechetyczny. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców.

6. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

7. Składka z przyszłej niedzieli, tzw. Świętopietrze, będzie przeznaczona do dyspozycji Ojca Świętego Franciszka.

8. Z radością informujemy, że do grona naszych Nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii dołączył P. Piotr Kara. Zachęcamy chorych pozostających w domach do korzystania z posługi naszych szafarzy i do częstszego przyjmowania Komunii Świętej.

9. „Bóg zapłać” za sprzątanie świątyni. Prosimy Parafian z nr 394B - 403.

10. Wójt Gminy Skrzyszów przypomina, że 30 czerwca mija termin składania deklaracji Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Deklarację można złożyć elektronicznie lub osobiście w Urzędzie Gminy.

11. Dnia 6 lipca, w środę, od godz. 8.00 w Ośrodku Zdrowia odbędzie się kompleksowe badanie wzroku z możliwością zakupu okularów. Szczegóły na plakacie na tablicy przy parkingu.

12. Intencje mszy św. dostępne na tablicach ogłoszeń przy kościele.