Ogłoszenia parafialne - 10.07.2022

10.07.2022 - XV Niedziela Zwykła

Poniedziałek - Święto Św. Benedykta, Opata, patrona Europy,

Wtorek - wspomnienie Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika,

Środa - wspomnienie Św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników, patronów naszej diecezji,

Piątek - wspomnienie Św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła,

Sobota - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel - Matki Bożej Szkaplerznej - patronki naszej Parafii.

2. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Odpust Parafialny ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Słowo Boże będzie głosił i Uroczystą Sumę Odpustową o godz. 11.00 będzie sprawował Ks. Karol Kuźma, który ostatnie 5 lat spędził na misjach w Republice Konga. Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy, dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia, dzieci I – komunijne w uroczystych strojach, Róże Różańcowe ze światłem, do niesienia chorągwi feretronów i baldachimu. Po zakończeniu uroczystości będzie można przyjąć Szkaplerz Święty. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona w części na cele parafialne, a w części na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

3. Odeszła do wieczności śp. Siostra Filotea Piekarz - polecajmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu.

4. „Bóg zapłać” za sprzątanie świątyni. Prosimy w dalszym ciągu Parafian z nr 419 - 424.

5. Intencje mszy św. dostępne na tablicach ogłoszeń przy kościele.