Ogłoszenia parafialne - 24.07.2022

24.07.2022 - XVII Niedziela Zwykła

 

1. Dzisiaj błogosławieństwo dla kierowców i ich pojazdów mechanicznych, a także dla wszystkich podróżujących, z okazji liturgicznego wspomnienia Św. Krzysztofa. Za chwilę będzie specjalna modlitwa do Św. Krzysztofa, a później indywidualne błogosławieństwo przy bramie kościelnej.


2. Liturgiczne wspomnienia tygodnia:

Poniedziałek - Święto Św. Jakuba, Apostoła oraz wspomnienie Św. Krzysztofa, patrona podróżujących,

Wtorek - wspomnienie Św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny,

Piątek - wspomnienie Św. Marii, Marty i Łazarza.


3. „Bóg zapłać” za sprzątanie świątyni. Prosimy w dalszym ciągu Parafian z nr 432 - 434.


4. Wojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie prowadzi nabór do Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej. Działanie i obecność Wojska Polskiego to ważny aspekt obronny dla każdego regionu, przekładający się na umocnienie potencjału obronnego Polski. Istotne jest więc, aby zgłaszali się kandydaci spośród lokalnej społeczności. Szczegółowe informacje w tej sprawie są zamieszczone na tablicach ogłoszeń.


5. Mobilne Centrum Diagnostyki organizuje badania pod kątem: osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli oraz zakwaszenia organizmu. Badania szczegółowe zalecane po przejściu Covid 19. Badania odbędą się w Ambulansie Diagnostycznym w poniedziałek, 1 sierpnia, o godz. 18.00 na parkingu. Szczegóły na plakatach i ulotkach w przedsionku kościoła.


6. Intencje mszy św. dostępne na tablicach ogłoszeń przy kościele.

 

 

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. Najświętszej Maryi Panny Szkaplerznej w Szynwałdzie

33-158 Szynwałd 1
woj. małopolskie
tel. 14 6742 012
e-mail: szynwald@diecezja.tarnow.pl

Rachunek bankowy

PKO BP S.A. Oddział w Dąbrowie Tarnowskiej
13 1020 4955 0000 7402 0091 4374

Kancelaria parafialna

Kancelaria czynna jest od poniedziałku do soboty po porannej mszy świętej, oraz w środy i w piątki po wieczornej mszy świętej.

W sprawach przedmałżeńskich prosimy zgłaszać się w środy po wieczornej mszy świętej.

W wyjątkowych sprawach kancelaria czynna o każdej porze.

Msze święte

Niedziele i uroczystości: 6.30, 7.45 – na Świniogórze, 9.00, 11.00, 16.00

Dni powszednie: poniedziałek – sobota 7.00

Środa, piątek 18.00 (17.00 - czas zimowy)