Ogłoszenia parafialne - 06.11.2022

Środa - Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,

Czwartek - wspomnienie Św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła,

Piątek - wspomnienie Św. Marcina z Tours, biskupa,

Sobota - wspomnienie Św. Jozafata, biskupa i męczennika.

2. Jeszcze do wtorku będziemy wypominać naszych zmarłych rano 15 minut przed Mszą Św., a po południu pół godziny przed Eucharystią w połączeniu z Koronką do Bożego Miłosierdzia. W dalszym ciągu wypominki listopadowe będą w środy i piątki pół godziny przed Mszą Św. wieczorną do końca miesiąca; natomiast wypominki roczne będą w niedziele przed Mszą Św. o godz. 9.00 i o godz. 11.00.

3. Zapraszamy na gminne Uroczystości Narodowego Święta Niepodległości w Skrzyszowie. Msza Św. w intencji Ojczyzny i o zdrowie dla mieszkańców Gminy Skrzyszów będzie o godz. 11.00 w Kościele Parafialnym w Skrzyszowie. Na dzień Święta Niepodległości, który przypada w piątek, Ks. Biskup udzielił dyspensy od postu piątkowego dla wszystkich wiernych w Diecezji Tarnowskiej.

4. Przyszła niedziela to Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym - będziemy wspierać modlitwą i ofiarami składanymi do puszek naszych braci i siostry cierpiących za wiarę w Chrystusa. Jest to również Światowy Dzień Ubogich. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele inwestycyjne Parafii.

5. „Bóg zapłać” za sprzątanie świątyni. Prosimy dalej Parafian z nr 59 – 64A.

6. Zapraszamy członków nowo wybranej Parafialnej Rady Duszpasterskiej na I spotkanie - środa, godz. 19.00, na plebani.

7. Młodzież dziękuje wszystkim, którzy nabyli znicze na groby swoich bliskich i w ten sposób wspomogli naszą Grupę Młodzieżową - „Bóg zapłać”.

8. Wójt Gminy Skrzyszów informuje, że można składać wnioski o zakup węgla po preferencyjnej cenie - 2000,00 zł. Wnioski należy składać w pokojach nr 1 i nr 9 w godzinach pracy urzędu. Wnioski dostępne są na stronie internetowej urzędu lub bezpośrednio w Urzędzie Gminy.

9. Intencje mszy św. dostępne na tablicach ogłoszeń przy kościele.