Ogłoszenia parafialne - 27.11.2022

27.11.2022 - I Niedziela Adwentu

1. Rozpoczynamy Adwent - Msze Św. Roratnie ku czci NMP będą w dni powszednie Adwentu o godz. 17.00. Zapraszamy do udziału - dla dzieci mamy specjalne obrazki - wyklejanki. Prosimy o przynoszenie lampionów i świec, które trzymamy zapalone na rozpoczęcie Rorat.

2. Jutro przypada 13. rocznica święceń biskupich Pasterza naszej diecezji - Ks. Bpa Andrzeja Jeża. Polecajmy jego osobę w naszych modlitwach.

Środa - święto Św. Andrzeja, Apostoła,

Sobota - wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego, kapłana.

4. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź Św. w czwartek od godz. 16.30; po Mszy Św. zapraszamy na krótkie spotkanie ministrantów wraz z rodzicami; w piątek rano Spowiedź Św. od godz. 6.30 a po południu od godz. 16.00. Do południa odwiedzimy chorych z Komunią Św. Na wieczorną Mszę Św. - Roraty, tradycyjnie zapraszamy obowiązkowo kandydatów do Bierzmowania wraz z rodzicami.

5. W sobotę w kaplicy o godz. 8.00 - Msza Św. z Nowenną do MB Dobrej Rady, a po południu w kościele o godz. 16.15 - nabożeństwo I – sobotnie z Mszą Św. za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące.

6. Przyszła niedziela - II Niedziela Adwentu - rano zmiana tajemnic różańcowych. Jest to także Dzień Modlitwy i Wsparcia Materialnego dla Kościołów na Wschodzie. Po Mszach Św. będzie zbiórka do puszek na pomoc dla tych kościołów.

7. Odeszli do wieczności śp. Ryszard Madeja i śp. Stanisław Chrostek - polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu.

8. „Bóg zapłać” za sprzątanie świątyni. Prosimy dalej Parafian z nr 79 – 88.

9. Zakład Kominiarski informuje, że od jutra do piątku na terenie Szynwałdu i Św. Góry będą czyszczone i sprawdzane przewody kominowe.

10. Caritas rozprowadza „chlebki miłosierdzia” jako pomoc dla potrzebujących pomocy - ofiara za chlebek min. 10 zł - „Bóg zapłać”.

Intencje Mszy Św. poza Parafią 28.11-04.12.2022 r.

Poniedziałek:
Ks. Tomasz Chrupek - + Krzysztofa Chrupka (greg.)
Ks. Józef Kloch - + Krzysztofa Chrupka od przyjaciół animatorów Ks. Tomasza ze Starego Sącza.
Ks. Grzegorz Radzisz - + Krzysztofa Chrupka od sąsiadów rodziny Micków
Ks. Mateusz Włosiński - + Edwarda Szatko od Zofii Zięba (greg.)
Ks. Marek Kluz - + Bronisława Niedźwieckiego od rodziny Antoszów (greg.)
Ks. Piotr Rypulak - + Ludwika Plebanka od koleżanek z pracy córki Haliny (greg.)
Ks. Dariusz Stankiewicz - + Bogdana Nowaka od Marzeny i Bogdana Szczęchów z dziećmi (greg.)
Ks. Janusz Radzik - + Bogdana Nowaka od Krystyny i Mieczysława Szczęchów z Ryglic
Ks. Witalij Cybulski - + Władysławy Mazur od Rafała Kawika z rodziną (greg.)

Wtorek:
Ks. Krzysztof - + Krzysztofa Chrupka od Renaty i Marcina Dudek z rodziną z Moszczenicy Wyżnej
Ks. Tomasz Chrupek - + Krzysztofa Chrupka (greg.)
Ks. Grzegorz Radzisz - + Krzysztofa Chrupka od rodziny Targowskich
Ks. Marek Kluz - + Bronisława Niedźwieckiego od rodziny Plebanków z nr 392 (greg.)
Ks. Mateusz Włosiński - + Edwarda Szatko od Anny i Pawła Wilków z dziećmi (greg.)
Ks. Piotr Rypulak - + Ludwika Plebanka od rodziny Papuga z Tarnowa (greg.)
Ks. Dariusz Stankiewicz - + Bogdana Nowaka od funkcjonariuszy zmiany 4 Zakładu Karnego w Tarnowie (greg.)
Ks. Janusz Radzik - + Bogdana Nowaka od chrześnicy Klaudii z rodziną
Ks. Witalij Cybulski - + Władysławy Mazur od zarządu i zawodników Klubu Sportowego LKS Szynwałd (greg.)

Środa:
Ks. Krzysztof - + Krzysztofa Chrupka od Joanny i Rafała Orłowskich z rodziną ze Starego Sącza
Ks. Tomasz Chrupek - + Krzysztofa Chrupka (greg. - koniec)
Ks. Józef Kloch - + Krzysztofa Chrupka od Marii i Władysława Florków z Moszczenicy Niżnej
Ks. Grzegorz Radzisz - + Krzysztofa Chrupka od rodziny Armatysów z nr 96A
Ks. Mateusz Włosiński - + Edwarda Szatko od Lucyny Armatys (greg. - koniec)
Ks. Marek Kluz - + Bronisława Niedźwieckiego od Józefa Plebanka z nr 371 (greg.)
Ks. Piotr Rypulak - + Ludwika Plebanka od Agnieszki i Łukasza Turaj (greg.)
Ks. Dariusz Stankiewicz - + Bogdana Nowaka od Mateusza i Anity Nowaków z córką (greg.)
Ks. Janusz Radzik - + Bogdana Nowaka od Marcina Szczęcha
Ks. Witalij Cybulski - + Władysławy Mazur od Bogdana Brudnego (greg.)

Czwartek:
Ks. Krzysztof - + Krzysztofa Chrupka od Elżbiety i Adama Wróblów z rodziną ze Starego Sącza
Ks. Józef Kloch - + Krzysztofa Chrupka od Weroniki Maciuszek z rodziną z Moszczenicy Niżnej
Ks. Grzegorz Radzisz - + Krzysztofa Chrupka od Karoliny i Sławomira Armatysów
Ks. Mateusz Włosiński - + Edwarda Szatko od Katarzyny i Rafała Łąckich
Ks. Marek Kluz - + Bronisława Niedźwieckiego od Jana Kozioła z rodziną (greg.)
Ks. Piotr Rypulak - + Ludwika Plebanka od Ewy i Mariana Stelmachów (greg.)
Ks. Dariusz Stankiewicz - + Bogdana Nowaka od Zbigniewa i Ewy Nowaków z dziećmi (greg.)
Ks. Janusz Radzik - + Bogdana Nowaka od rodziny Baranów ze Skrzyszowa
Ks. Witalij Cybulski - + Władysławy Mazur od Jana Kłuska (greg.)

Piątek:
Ks. Józef Kloch - + Krzysztofa Chrupka od kolegów ze szkoły ZSZ nr 1 Tarnów Mościce
Ks. Grzegorz Radzisz - + Krzysztofa Chrupka od Kamila Proszowskiego z narzeczoną
Ks. Mateusz Włosiński - + Edwarda Szatko od Bartłomieja z żoną
Ks. Marek Kluz - + Bronisława Niedźwieckiego od Małgorzaty i Jana Niedźwieckich z rodź. (greg. - koniec)
Ks. Piotr Rypulak - + Ludwika Plebanka od Małgorzaty i Stanisława Madejów (greg. - koniec)
Ks. Dariusz Stankiewicz - + Bogdana Nowaka od Tomasza i Bogusławy Nowaków z dziećmi (greg. - koniec)
Ks. Janusz Radzik - + Bogdana Nowaka od rodziny Mazurów z nr 407
Ks. Witalij Cybulski - + Władysławy Mazur od Łukasza Krakowskiego (greg. - koniec)
Ks. Józef Lipiecki - + Marii Tyrka (greg. - koniec)

Sobota:
Ks. Grzegorz Radzisz - + Krzysztofa Chrupka od kuzynki z rodziną i kuzynów Kantorów ze Skrzyszowa