Kolędnicy Misyjni 2021

Kategoria: Wydarzenia 2021

W Szynwałdzie tradycja pomagania dzieciom w krajach misyjnych Azji, Afryki i Ameryki Południowej jest kontynuowana od wielu lat. W tym roku przypada już 29. edycja tego dzieła.

 Uczniowie Szkoły Podstawowej w Szynwałdzie każdego roku włączają się w tę inicjatywę. W tym roku, niestety, z powodu pandemii, podobnie jak rok temu, mali misjonarze nie będą wędrować po domach, niosąc Dobrą Nowinę mieszkańcom Szynwałdu. Ze względu na reżim sanitarny, kolęda misyjna ograniczy się do krótkich insceniazcji, które kolędnicy misyjni, zaprezentują po Mszach Świętych, w niedzielę, 26 grudnia 2021 r.
Wszyscy, którzy czują potrzebę serca i chcieliby włączyć się w dzieło pomagania potrzebującym, będą mieli możliwość wsparcia tej szlachetnej inicjatywy charytatywnej w kościele parafialnym w Szynwałdzie po wszystkich Mszach Św. oraz w kaplicy na Świniogórze, po Mszy Świętej o godzinie 7.45. Wtedy to kolędnicy misyjni będą zbierać ofiary do puszek. Koordynatorem kolędy misyjnej w naszej parafii jest s. Stanisława Bochenek.

 

 

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. Najświętszej Maryi Panny Szkaplerznej w Szynwałdzie

33-158 Szynwałd 1
woj. małopolskie
tel. 14 6742 012
e-mail: szynwald@diecezja.tarnow.pl

Rachunek bankowy

PKO BP S.A. Oddział w Dąbrowie Tarnowskiej
13 1020 4955 0000 7402 0091 4374

Kancelaria parafialna

Kancelaria czynna jest od poniedziałku do soboty po porannej mszy świętej, oraz w środy i w piątki po wieczornej mszy świętej.

W sprawach przedmałżeńskich prosimy zgłaszać się w środy po wieczornej mszy świętej.

W wyjątkowych sprawach kancelaria czynna o każdej porze.

Msze święte

Niedziele i uroczystości: 6.30, 7.45 – na Świniogórze, 9.00, 11.00, 16.00

Dni powszednie: poniedziałek – sobota 7.00

Środa, piątek 18.00 (17.00 - czas zimowy)